• Zahájen prodej pilinových briket

  • Dodávky

    Dodáme řezivo přesně a včas

    Zákazníci se mohou spolehnout na společnou dohodu a otevřené jednání
  • Partner správců a vlastníků lesa

  • Pila Ptení efektivní přístup do celého světa


Řezivo k vašim službám

Pila Ptení  společnosti Javořice, a.s. je výrobce jehličnatého řeziva a souvisejících produktů pilařské výroby. Smrkové řezivo dodáváme zákazníkům do celého světa pro různé aplikace využití.  

Výrobní závod je umístěn v oblasti s vysokou dostupností lesních porostů  a různorodým zastoupením vlastníků lesa se kterými vytváříme dlouhodobé obchodní vztahy. Závod poskytuje vynikající dopravní a logistické zázemí jak pro kamionovou, tak železniční dopravu jak surového dříví , tak samozřejmě pro expedici řeziva k našim zákazníkům.

Nabízíme širokou škálu kvalit a rozměru smrkového řeziva odpovídající mezinárodním standardům. Smrk je dominantní dřevinou pro výrobu řeziva v celé Evropě a má široké využití. Kapacita závodu ve Ptení odpovídá možnosti výstavby desítek tisíc dřevostaveb ročně.  Pila ve Ptení patří mezi 10 největších pilařských provozů v České republice.

Smrk nejlepší

Smrk (Picea abies) je nejvíce rozšířená dřevina v České republice, je to velký vždyzelený strom rostoucí do výšky 35 až 55 metrů. Smrky mají krátké jednotlivé jehlice a strom toleruje  i kyselejší  půdy, ale nedaří se mu na příliš suchých stanovištích. Hustota vysušeného dříví dosahuje kolem 450 kg/m3, v čersvtém stavu je to až 600kg/m3 . Smrk je jednou z nejvíce ekonomicky využitelných dřevin v Evropě. Využívá se na výrobu řeziva a buničiny pro papírenský průmysl.

 

≡Více...

Zahájen prodej pilinových briket

Pila Javořice, a.s. v Ptenském Dvorku zahájila prodej pilinových briket.

≡Více...

Javořice, a.s.

Spisová značka B 1825 vedená u Krajského soudu v Brně

Pilařská tradice

Řezivo k vašim službámVýroba řeziva je ve Ptení přítomna už víc jak 50 let. Pečlivě plánovaná lokalita umožňuje soustředěné dodávky dříví a expedici řeziva.Javořice, a.s. dala navíc  výrobě řeziva ve Ptení rozměr velkého a moderního provozu, schopného uspokojit požadavky náročných zákazníků.

Kontakt

Javořice, a.s.
Ptenský Dvorek 100
798 43 Ptení

IČO: 63492202
DIČ: CZ63492202

tel:  582 319 211
fax: 582 319 207